SEQ24100SM-Siemens 100A Load Center Panel -24-48 Circuit single phase
Specifications
- Main Ampere Rating: 125 amp
- 32 Circuit
- 240 Volts
- 1 Phase
- Wiring Configuration: 3 Wire
- Number of Spaces: 64
- Type: SEQ
- Application: For Residential
- Standards: CSA Certified
- UPC: 662862568618
- Dimensions (H x W x D): 27.1″ x 13.1″ x 3.7″
- Authentic Siemens Product
Available on backorder
SEQ24100SM – 100A Siemens Circuit Breaker Load Center
Specifications:
- Brand: Siemens
- Type: SEQ
- Circuits: 24
- Spaces: 48
- Poles: 2
- Voltage: 240 V
- Amperage: 100 A
- Phase: 1
- Mounting: Surface
- Enclosure: Type 1 Indoor
- Dimensions: 333 mm W x 95 mm D x 613 mm H